top of page
Uz izvēlni implantaloģija

Klīnika Zinta ar implantoloģiju nodarbojas jau vairāk nekā 20 gadus, ķirurgs izmanto jaunākās tehnoloģijas un modernus materiālus, kā arī regulāri apmeklē dažādus kursus.

Kā un kāpēc tiek veikta implanta ielikšana?

Dentālie implanti tiek izmantoti, lai atjaunotu zaudētus pastāvīgos zobus. Izmantojot implantus, netiek traumēti blakus esošie veselie zobi.

Ievietojot implantu:

  • žokļa kauls nerezorbējas laika gaitā;

  • košļāšanas funkcijas tiek pilnībā atjaunotas;

  • tiek saglabāta sejas estētika.

Visbiežāk implanti tiek ražoti no titāna, kas nodrošina labu oseointegrāciju. Ņemot vērā pētījumu rezutātus, ar oseointegrāciju saistītas komplikācijas novēro tikai ap 3–5% 9 gadu laikā. Tikpat liela iespēja ir zaudēt arī pastāvīgo zobu.

Mūsu klīnikā tiek izmantoti jaunākās paaudzes Straumann Roxolid implanti, kas tiek ražoti no titāna un cirkonija sakausējuma. Šiem implantiem novērojama pat par 30% labāka oseointegrācija nekā citiem implantiem. Līdz ar to šie implanti tiek zaudēti daudz retāk nekā titāna implanti.

Klīnika "Zinta" ar implantoloģiju jau nodarbojas vairāk kā 20 gadus, ķirurgs izmanto jaunākās tehnoloģijas un modernus materiālus, kā arī regulāri apmeklē dažādus kursus.

Implantu veiksmīgai osteointegrācijai nepieciešami dažādi faktori:

  • pacientam jābūt labai veselībai (smēķētāji un pacienti ar cukura diabētu ir augsta riska grupā);

  • kaulam un tā sedzošajai smaganai jābūt atbilstošā biezumā;

  • jābūt ļoti labai mutes dobuma higiēnai;

  • ārstam jābūt labi kvalificētam;

  • jālieto pareiza ievietošanas metode;

  • jāizmanto kvalitatīvs implants.

Parasti visdrošāk sākt protezēšanas etapu un pilnībā atjaunot kroņa daļu 6–12 nedēļas pēc implanta ievietošanas, bet, izmantojot Straumann Roxolid SLActive implantus, protezēšanas etapu var sākt jau pēc 3–4 nedēļām!

Zobi uz implantiem izskatās tieši tāpat kā pastāvīgie zobi un nerada nekādu diskomfortu pacientam, tikai jāatceras, ka zobi uz implantiem jākopj tikpat cītīgi kā pastāvīgie zobi!

Implantoloģija

Kāpēc un kad izvēlēties implantus?

Implants ir labākais risinājums neesoša zoba aizvietošanai vai gadījumos, kad…

  • Jūs vēlaties ērtu, nenoņemamu risinājumu, kas maksimāli līdzinās saviem zobiem;

  • Jūs nevēlaties, lai tiktu veikta blakus esošo zobu slīpēšana, kas ir nepieciešama pie tiltveida protēzes (tilta) izveides un fiksēšanas;

  • Jūs nevēlaties, vai nevariet nēsāt noņemamu protēzi;

  • Jūs vēlaties risinājumu, kas neprasa speciālu aprūpi- implanta aprūpe ir tāda pati, kā savu zobu aprūpe (tīrīšana ar zobu birsti, zobu diega un starp zobu birstīšu izmantošana);

  • Jūs vēlaties risinājumu ar pēc iespējas ilglaicīgāku prognozi, kura labāk saglabā kaula un smaganas apjomu.

Balstoties uz mūsdienu datiem, var apgalvot, ka zobu implantiem ir visilgtspējīgākā prognoze. Nesenie pētījumi pierāda, ka 90% no zobu implantiem, kuri uzstādīti 10 gadus atpakaļ, joprojām pilda savu funkciju.

Kā izvairīties no zobu zuduma?
Mūsdienu zobārstniecības pamatmērķis ir izvairīties no zobu zuduma. Ņemot vērā to, ka pat viena zoba zudums ietekmē zobu rindas funkciju un ārējo izskatu, zobu un to veselības saglabāšana ir ļoti būtiska. Tomēr, dažreiz, rodas nepieciešamība no zoba atbrīvoties.

 

Galvenie iemesli zobu izņemšanai:

  • Apjomīgs kariess (lieli caurumi zobos);

  • Ielaistas periodontālās saslimšanas;

  • Infekcija vai abscess (strutains iekaisums);

  • Traumas u.c.

Kā es varu rīkoties, lai nodrošinātu savu zobu ilgdzīvotspēju?

  • Nodrošināt labu mutes dobuma higiēnu:

  • 1. Tīrīt zobus 2 reizes dienā un ne mazāk kā 3 minūtes;

  • 2. Regulāri izmantot zobu diegu un mutes skalojamos līdzekļus;

  • Regulāri apmeklēt zobārstu (veikt zobu pārbaudes, ne retāk, kā 1 reizi gadā);

  • Samazināt saldu un skābu pārtikas produktu lietojumu ikdienā.


Kas ir zoba implants?

Zoba implants- tā, visbiežāk, ir titāna skrūve, kura pilda mākslīgas zobu saknes funkciju. Tā tiek uzstādīta žokļa kaulā, lai aizvietotu pazaudēto vai izrauto zobu. Pēc tam, kad implants ir integrējies kaulā, uz tā izveido kronīti, kurš līdzinās īstam zobam, kā arī pilda tā funkcijas.

Implanti, vairumā gadījumu, ir izgatavoti no titāna. Šis organismam draudzīgais materiāls garantē optimālu ieaugšanu (oseointegrāciju) žokļa kaulā. Implants, kļūstot par pastāvīgu zoba saknes aizvietotāju, ir pamats kroņa, tilta vai protēzes izgatavošanai. Apakšžoklī implants integrējas apmēram 6-12 nedēļu laikā, savukārt augšžoklī integrācija notiek nedaudz ilgāk- 3-6 mēnešu laikā.

Dažādie zobu implantācijas risinājumi.

1. Zobu implanti
Ar zobu implantu var aizvietot jebkuru trūkstošu zobu.
2. Zobu tilti
Gadījumos, kad ir nepieciešama 3 vai vairāku zobu aizvietošana, pastāv iespēja izveidot uz implantiem balstītu zobu tiltu. Šajā gadījumā zobu kroņi ir savā starpā savienoti un, atkarībā no defekta lieluma, tie ir nostiprināti uz divu vai vairāku implantu pamata.
3. Totāla protēze
Pacientiem, kuriem augšžoklī vai apakšžoklī pilnībā iztrūkst zobi, var izgatavot protēzi, kura atjaunos pilnu zobu rindu. Protēze tiek fiksēta uz 4-8 implantiem.


Kā implanti palīdz saglabāt palikušos zobus?

Zobu implanti ne tikai atjauno atlikušo zobu funkciju un uzlabo kopējo zobu rindas estētiku, bet arī palīdz saglabāt atlikušo zobu veselību.

 

Visi zobi meklē kontaktu. Tas nozīmē, ka:

  • Vienu vai vairāku zobu neesamība izraisa blakusesošo zobu pārvietošanos zobu rindas defekta virzienā. Kustēties sāk arī pretējā žokļa pretim stāvošais zobs.

  • Zobu pārvietošanās izraisa brīvās vietas samazināšanos, kas var traucēt tālākajai protezēšanai. Reģions, kurā zobs neeksistē, notiek kaula blīvuma samazināšanās, kas arī apgrūtina protezēšanu.

  • Zobu pārvietošanās dēļ var tikt izmainīts smaganas augstums un kontūra, kas , savukārt, var izraisīt aplikuma veidošanos noteiktās vietās un, attiecīgi, zobakmens veidošanos. Iepriekšminētās lietas var sekmēt periodontīta un kariesa attīstību.

  • Zoba pārvietošanās var novest pie sakodiena deformācijas un kopējās zobu rindas estētiskām izmaiņām.

  • Problemātiskajā mutes pusē samazinās kontaktpunktu skaits, kuri paredzēti kvalitatīvas sakošļāšanas nodrošināšanai un cilvēks sāk vairāk košļāt ar otru pusi. Tas var izraisīt apakšžokļa locītavu problēmas.

  • Pie sānu zobu neesamības, visa sakodiena slodze tiek novirzīta uz priekšzobiem, kas izraisa to pārlieku lielu noslodzi un izmaiņas novietojumā.

Implantoloģija

Kā notiek implantu uzstādīšana?

Pacientam implantu uzstādīšana ir salīdzinoši vienkārša procedūra, kura nerada briesmas veselībai. Implanti tiek uzstādīti lokālas anestēzijas laikā. Implantu uzstādīšanas laikā ir iespējamas dažas komplikācijas (asinsvadu un nervu bojājumi), taču pateicoties mūsdienīgiem diagnostikas paņēmieniem un augstvērtīgajai zobārstu sagatavotībai, tās ir kļuvušas ļoti minimālas.


Pirms implantu uzstādīšanas tiek veikti rūpīgi izmeklējumi, kuros izvērtē kaulaudu, zobu un smaganas veselības stāvokli. Tiek izvērtēts arī sakodiens un, visbeidzot, iespējamo kontrindikāciju klātesamība. Uzmanīties būtu nepieciešams cilvēkiem ar nieru slimībām, cilvēkiem ar noslieci uz asinsizplūdumiem, kā arī cilvēkiem ar zemu imūnsistēmu.

Ārsta konsultācija par iespējamiem riskiem ir būtiska arī cilvēkiem ar sirds-asinsvadu, reimatisma vai neārstējama diabēta slimībām.



Gadījumos, kad esošo kaulu kvalitāte un apjoms nav pietiekošs implanta uzstādīšanai, var būt nepieciešama kaulu pārstādīšana (transplantācija). Šādiem gadījumiem tiek izmantots vai nu paša pacienta kauls, vai arī speciāli kaula aizvietotāji. Augšžoklī tas var nozīmēt augšžokļa dobuma pamatnes paaugstināšanu. Kaula transplantācija notiek līdz implanta uzstādīšanai, vai arī tā uzstādīšanas laikā.

 

Dažkārt nepieciešama arī mīksto audu (smaganu) pārstādīšana, it īpaši priekšzobu rajonā.

Pirms operācijas ir obligāti nepieciešams izārstēt zobus un smaganas. Nepieciešamības gadījumā, var tikt veikta arī ortodontiska sakodiena korekcija.

 

Kopumā, divu etapu implantācijas laikā, zobārsts uzstāda mākslīgo zoba sakni (implantu) vietā, kur agrāk atradās zobs. Pēc dažiem mēnešiem, kad implants ir jau integrējies, tiek uzstādīts kronis vai protēze.

Atkarībā no attiecīgās situācijas, dažreiz tiek veikta tūlītēja implanta noslodze, uzstādot pagaidu kroni uzreiz pēc implanta ievietošanas.

Metožu priekšrocības

  • Tiek individuāli piemeklēts pacientam atbilstošākais implants.

  • Tiek individuāli izvērtēts esošo kaulaudu daudzums. Un nepieciešamības gadījumā veikta kaulaudu augmentācija vai "Sinus lift" procedūra.

  • "Klīnikā Zinta" pacientiem piedāvā protezēšanu uz Straumann un Neodent sistēmas implantiem.

  • Izmantojot  Straumann Roxolid SLActive, noris ātrāka oseointegrācija.

  • Iegūt skaistu smaidu ar protezēšanas palīdzību, izgatavojot venīrus (porcelāna plāksnītes), kroņus, kā arī aizvietot zaudētos zobus ar implantu vai tiltu palīdzību.

Metožu priekšrocības

Protezēšana

  • Mūsdienās zobu protēzes tiek izmantotas, lai atjaunotu zaudētos zobus un košļāšanas funkciju, kā arī estētiku un skaistu smaidu. Cilvēkiem tiek atgriezta iespēja izbaudīt dzīvi, nedomājot par zaudētajiem zobiem.

  • Pirmreizējā pacienta konsultācijā kopīgi ar pacientu tiek izstrādāts protezēšanas plāns un aprēķinātas aptuvenās izmaksas atbilstoši situācijai. Ārstēšanas plāna izstrādē tiek ņemts vērā pacienta vispārējais veselības stāvoklis un atbilstoši piedāvāti dažādi protezēšanas plāni. Pacientam tiek izskaidroti visi ārstēšanas posmi. Ja ir nepieciešams, tad tiek veikti rentgenuzņēmumi, citi testi vai mērījumi.

  • Klīnikā izmantotie galvenie protezēšanas veidi

  • Totālās protēzes – protēzes pacientiem, kuri vienā vai abos žokļos zaudējuši visus zobus. Lai šīm protēzēm nodrošinātu vislabāko fiksāciju, nepieciešams ievietot implantus.

  • Neizņemamās (fiksētās) protēzes – pie šīm protēzēm pieder tādas protēzes, ko pacients pats nespēj izņemt no mutes dobuma. Tie ir zobu kroņi, tilti, keramiskās plāksnītes (venīri) un kroņi vai tilti uz implantiem. Šīs protēzes tiek cementētas vai skrūvētas uz dabīgajiem zobiem vai implantiem. Šo protēžu mērķis ir radīt pēc iespējas dabīgāku sajūtu.

  • Izņemamās protēzes – pie šīm protēzēm pieder protēzes, kuras pacients spējīgs pats izņemt. Tās pārsvarā ir plastmasas vai plastmasas un metāla kombinācijā.

  • Estētiskā protezēšana – tā ir veicama, ja pacientam nav citu indikāciju protezēšanai kā tikai estētiskā neapmierinātība. Šajā gadījumā visbiežāk izmanto kroņus vai venīrus. Venīru izgatavošanā tiek lietota minimāli invazīva terapija, jo no zoba audiem tiek noņemti tikai 0,2mm! Savukārt metālkeramikas kroņu izgatavošanas gadījumā zaudēto audu daudzums ir lielāks – 1,5–2mm.

  • Lai nodrošinātu protēžu ilgnoturību, pacientiem ir jāievēro ļoti laba higiēna un būtu vēlams reizi pusgadā vai reizi gadā apmeklēt zobu higiēnistu.

Protezēšana

Pirms un pēc

Pirmsun pēc

Zobu tehniskā laboratorija

  • "Klīnikas Zinta" tehniskā laboratorija visiem interesentiem piedāvā šādus pakalpojumus

  • Metālkeramisko zobu protēžu izgatavošana

  • Protēžu izgatavošanai tiek izmantotas vācu firmas Vita keramiskās masas Omega 900 un VM13.

  • Protēžu metāla daļas tiek izgatavotas no niķeli nesaturošiem metāla sakausējumiem.

  • Visaugstākajām estētiskajām prasībām piedāvājam pilnās keramikas kroņus, kuri izgatavoti no firmas Vita keramiskajām masām Vitadur, Alpha un VM7.

  • Izņemamo protēžu izgatavošana

  • Totālās un parciālās plates, kurās tiek izmantoti augstas kvalitātes vācu, itāļu un Japānas ražotāju zobi.

  • Izgatavojam arī dažādas ortodontiskās plates sakodiena regulēšanai un zobu fiksēšanai pēc breketēm (retensijas kapes).

  • Dažādu kapju izgatavošana

  • Zobu balināšanas kapes.

  • Nakts kapes zobu griešanas jeb bruksisma gadījumā.

  • Sporta zobu aizsargkapes/ aizsargšinas.

Zobu tehniskā laboratorija

Implantoloģijas rentgeni

Implantaloģijas rentgei

VENTSPILS FILIĀLE

+371 29 456 701 | Lielā Dzirnavu iela 18

VENTSPILS FILIĀLE

+371 67106636 | Lielā iela 16

PĀRVENTAS FILIĀLE

+371 63 663 012 | Talsu iela 31

bottom of page