top of page
Terapija izvēlne

Terapeitiskā zobu ārstēšana

Terapeitiskā zobu ārstēšana

Zobu restaurācija

Zobu restaurācija

Terapeitiska zobu ārstēšana sevī ietver gan profilaktisku zobu ārstēšanu bērniem jeb silantu uzklāšanu zobu fisūrās, gan kariozu bojājumu ārstēšanu kā bērniem, tā pieaugušajiem pacientiem.

Lai šis process būtu pēc iespējas patīkamāks, mierīgāks un nesāpīgāks, "Klīnika Zinta" saviem pacientiem piedāvā smieklu gāzes (N₂O) un "Wand STA" anestēzijas lietošanu.

Zobu plombēšana
Zobu kariess ir hroniska infekcija, ko izraisas mutē dzīvojošas baktērijas, kas rada zoba cieto audu destrukciju. Zobu kariess ir visizplatītākā zobu saslimšana pasaulē. Kariess var izveidoties gan veselos zobos, gan ap esošām restaurācijām.

Kariesa sākuma stadijās pacients var novērot izmaiņas zoba krāsā (no gaišiem matētiem plankumiem līdz tumši brūniem pleķiem), bet vēlāk var pievienoties sāpes un nepatīkama sajūta, ēdot saldus produktus un dzerot aukstus dzērienus. Ja arī jūs novērojat kādu no šādiem simptomiem, noteikti ir jāvēršas pie zobārsta.

Zobārsta mērķis ir atrast zoba bojājumu pēc iespējas agrīnākā stadijā, lai saglabātu maksimāli daudz veselos zoba audus. Tieši tādēļ nereti ir indicēti interproksimālie rentgenuzņēmumi, kuros zobārsts var novērtēt gan jaunus defektus zobu starpās, kurus ir grūti izvērtēt ar neapbruņotu aci, gan defektus ap esošām restaurācijām. Piedevām tas paver iespēju šīm izmaiņām sekot līdzi laikā, atkārtotus rentgenuzņēmumus veicot ~1x gadā (retāk, ja kariesa risks ir zemāks).

Sedācija ar slāpekļa dioksīdu

Sedācija ir viens no veidiem, kā padarīt zobu ārstēšanu daudz patīkamāku un vienkāršāku.

Šī metode mazina bailes un uztraukumu. Sedācija ar slāpekļa oksīdu tiek rekomendēta bērniem vecumā vidēji no sešiem gadiem, kuri baidās no zobārsta, bet ir sadarboties spējīgā vecumā.


Kā tā darbojas?

  • Sedācijas laikā jūsu bērns ar speciālas deguna maskas palīdzību elpo caur degunu slāpekļa oksīda un skābekļa gāzu maisījumu, kamēr zobārsts veic zobu labošanu.

  • Sedācijas laikā jūsu bērns neaizmieg un ir pie pilnas samaņas, bet jūtas daudz relaksētāks un mierīgāks. Bērns var runāt un izskaidrot savas sajūtas procedūras laikā.

  • Vairums bērnu sedācijas laikā izjūt patīkamu siltumu, atslābumu, miegainību, vieglu roku un kāju tirpšanu. Tiklīdz sedācija tiek pārtraukta, 5–10 minūšu laikā šīs sajūtas pilnībā izzūd.

Priekšrocības
Sedācija paaugstina pacienta komfortu, samazina bailes un uztraukumu.
Tā ir droša procedūra, ko lieto bērnu zobārstniecībā visā pasaulē.
Slāpekļa gāzes iedarbība ir īslaicīga, un pēc ārstēšanas ātri vien varat doties mājās.


Trūkumi
Dažiem bērniem pēc procedūras ir nelabums vai slikta dūša (tāpēc ļoti svarīgi pirms sedācijas ievērot ārsta dotos norādījumus par ēšanas ierobežojumiem).


Norādījumi pirms apmeklējuma

Bērnam ieteicama tikai viena maltīte ne vēlāk kā 2–4 stundas pirms procedūras. Atļauts dzert ūdeni līdz 2 stundām pirms procedūras.
Bērnam obligāti jāierodas ar vecākiem vai likumīgo aizbildni.
Bērnam jāizņem kontaktlēcas, jānoņem rotaslietas, pīrsingi, kuri varētu apgrūtināt procedūras veikšanu.
Jābrīdina ārsts par slimībām, alerģiskām reakcijām un medikamentiem, kurus lieto jūsu bērns.


Pēc apmeklējuma

Lai arī 30 min pēc procedūras beigām N2O organismā vairs nav konstatējams, pieskatiet bērnu vēl aptuveni 2 stundas pēc apmeklējuma.
 

Lūdzu ievērojiet!

Ja jūsu bērns nejūtas labi vai ir saaukstējies, plānotā vizīte ir jāatceļ.
Pirmajā vizītē jums tiks sniegta konsultācija par ārstēšanas gaitu, sastādīts ārstēšanas plāns, sniegti nepieciešamie norādījumi. Šajā vizītē zobu labošana vēl nenotiks, bet notiks sedācijas piemērotības izvērtējums jūsu bērnam.
Nekautrējieties uzdot visus jūs interesējošos jautājumus.
Sedācija nav apmaksāto valsts pakalpojumu sarakstā. Konsultācija un zobu ārstēšana sedācijā ir maksas pakalpojums atbilstoši klīnikas cenrādim.

Sedācija

VENTSPILS FILIĀLE

+371 29 456 701 | Lielā Dzirnavu iela 18

VENTSPILS FILIĀLE

+371 67106636 | Lielā iela 16

PĀRVENTAS FILIĀLE

+371 63 663 012 | Talsu iela 31

bottom of page