top of page
Ortodontija izvēlne

Terapeitiskā uz Ortodontiskā zobu ārstēšana

Ortodontiska ārstēšana ir nepieciešama gan estētiskos nolūkos, gan funkcijas uzlabošanai. 

Sakodiena problēmas var iedalīt tādās,

kuras saistītas ar zobu rindas nepilnībām, kā zobu saspiestību, vietas pārpalikumu jeb spraugām; 


kuras saistītas ar sakodiena nepilnībām, kā vaļējš sakodiens, palielināts vai negatīvs pārkodiens, krusta vai šķēru sakodiens.


Ortodontija bieži ir palīgs ceļā uz skaistu smaidu kā bērniem, tā pieaugušajiem pacientiem, arī tiem, kuri zaudējuši vienu vai vairākus zobus mutes dobumā un plāno veikt protezēšanu.

Pirms ortodontiskās ārstēšanas ortodonts veic sakodiena analizēšanu, diagnostisko veiduļu izgatavošanu, veic intraorālās un ekstraorālās fotogrāfijas, un nepieciešamības gadījumā intraorālo skenēšanu un piemeklē pacientam individuālu risinājumu sakodiena korekcijai.

Kas jāzina pacientiem par ortodontisko ārstēšanu

Lasi interesantu rakstu

Pirms un pēc

Brekešu līmēšanas vizīte

Zobārsta apmeklējums daudziem saistās ar uztraukumu. Vai ar ortodonta apmeklējumu ir līdzīgi?

Uztraukums rodas saistībā ar visu jauno un nezināmo. Tomēr, ja cilvēks pie ārsta/ zobārsta/ ortodonta ierodas sagatavojies, uztraukums ir krietni mazāks vai pat tā nav vispār.


Pirmā vizīte pie ortodonta vienmēr ir konsultācija uz kuru bērniem līdz 18 gadu vecumam jāierodas vecāku vai atbildīgās personas pavadībā. Pirmās vizītes laikā pacients izsaka savas vēlmes un to, ko sagaida no ortodontiskās ārstēšanas.

Ortodonts veic nepieciešamos diagnostiskos izmeklējumus, izskaidro ārstēšanas iespējas, ilgumu un izmaksas. Ja pacients izvēlas zobu korekciju veikt ar fiksēto brekešu sistēmu, nākošajā tikšanās reizē tiek plānota brekešu līmēšana. Obligāts nosacījums ierodoties uz brekešu uzlikšanu ir sanēts, jeb vesels mutes dobums bez karioziem defektiem.

 

Brekešu līmēšanas vizītes laikā:

Zobu emaljas virsmas tiek izolētas no siekalām (1), notīrītas (ar birsti un pulējošo pastu), noskābētas (2) , nosaitētas un ar speciālu materiālu pie katra zoba emaljas tiek pielīmēta brekete (3,4) (izmantotās breketes materiāls ir zināms jau ierodoties uz vizīti un netiek mainīts ārstēšanas laikā)

un materiāls nogaismots (5). Brekešu uzlikšanas precizitāte nodrošina veiksmīgu ārstēšanas iznākumu, tādēļ vizītes laikā asas kustības izdarīt nav vēlams. Vizītes ilgums atkarīgs no tā, vai breketes tiek līmētas vienā vai abos žokļos un vai nepieciešama kāda papildus aparatūras uzstādīšana, tomēr vidēji tā ir stundu gara. Pēc tam ortodonts breketēs ievieto loku (6) un to pieliģē (7) ar speciālām gumijām vai metāla ligatūrām.

 

Pašliģējošo brekešu gadījumā, katrā breketē jau ir iestrādāts mehānisms (mazas “durtiņas”), kuru aizverot tas nodrošina loka fiksāciju breketē. Pacientam tiek dotas higiēnas rekomendācijas un tiek noteikta nākošā tikšanās reize, kas jāieplāno pēc 1.5-3 mēnešiem. Turpmākājās ortodonta vizītēs notiek loku nomaiņa, līdz ar to plānotās vizītes vidējais ilgums ir krietni īsāks- 15-20 minūtes. (8)

Breketes līmēšana

VENTSPILS FILIĀLE

+371 29 456 701 | Lielā Dzirnavu iela 18

VENTSPILS FILIĀLE

+371 67106636 | Lielā iela 16

PĀRVENTAS FILIĀLE

+371 63 663 012 | Talsu iela 31

bottom of page