top of page
Uz izvēlni mutes dobuma higi

Mutes dobuma higiēna

Mutes dobuma higiēna

Skaists smaids ir kā tava vizītkarte! Visā pasaulē lielu uzmanību pievērš tieši tavam smaidam, vai tu par to rūpējies. Pat pie pilnīgi veseliem zobiem tos ir gandrīz neiespējami noturēt ideāli tīrus, tīrot tikai ar zobu birsti. Tas ir īpaši grūti, ja mutē ir kādas zobu protēzes vai breketes (arī ja ir kronīši vai implanti). Tāpēc ir nepieciešams veikt zobu higiēnu vismaz reizi 6 mēnešos.

Regulāram higiēnista apmeklējumam ir būtiska loma, lai saglabātu lielisku zobu veselību.

Higiēnists noņem:

  • pigmentus,

  • virssmaganu un zemsmaganu zobakmeni,

  • nopulē zobus un

  • sniedz vērtīgus un katram pacientam piemērotus padomus mutes dobuma kopšanā.

Pēc tam higiēnas procedūras laikā tiek nopulēti zobi ar speciālām birstītēm, gumijas kausiņiem un pulējamo pastu. Uz nopulētām zobu virsmām sliktāk piesaistās aplikums un zobakmens.

Vajadzības gadījumā zobu higiēnists paskaidros, kā pareizi tīrīt un diegot zobus, palīdzēs izvēlēties atbilstošāko zobu birsti un zobu pastu, ieteiks arī dažādus mutes skalojamos līdzekļus, kas nopērkami tepat klīnikā.

Zobu higiēnists arī pārbaudīs zobus, vai tur nav kaut kas aizdomīgs, un vajadzības gadījumā nozīmēs pie zobārsta.

Zobu tīrīšana pie implantiem vai kroņiem

Bieži vien cilvēki domā, ka, uzliekot kroņus/tiltus vai ieskrūvējot implantu, tie vairs nav tik cītīgi jātīra, jo tas nav "īstais" zobs. Bet šis priekšstats ir ļoti maldīgs. Ja ir ielikti implanti vai arī uz zobiem uzlikti kroņi, tie ir jātīra tikpat cītīgi kā dabīgie zobi, jo tie kļūst par baktēriju perēkļiem mutes dobumā. Pie šīm protēzēm aplikums pat mīl pieķerties vairāk nekā uz dabīgajiem zobiem.

Ja jums ir  zobu implanti, tad ir nepieciešams ievērot ļoti labu higiēnu, jo, uzkrājoties baktērijām, var izveidoties peri-implantīts, kas ir iekaisums ap implantu, un kaula atkāpšanās, kas var novest pie implanta zaudēšanas.

Estētiskās procedūras

Estētiskās procedūras

Zobu balināšana
Daudzi cilvēki ir neapmierināti ar savu zobu krāsu, tāpēc tie pat izvairās smaidīt publiskās vietās. Citi nav informēti, vai zobu balināšana traumē zoba audus un cik ilgi tie būs balti. Arī ja pacients izdomā balināt zobus, ir iespējami vairāki varianti, par kuriem informēs zobārsts vai zobu higiēnists. 

Vai balināšana ar Philips Zoom var bojāt manus zobus?Ir veikti daudz dažādu gan zinātnisku, gan klīnisku pētījumu, kas pierāda, ka balināšana ar Philips Zoom ir droša procedūra. Philips Zoom pH ir bāzisks, tāpēc tas netraumē zoba audus un nenodara nekādu ļaunumu zoba emaljai vai dentīnam.

Balināšanas procedūra ar Philips Zoom aizņem ap 2 stundām. Pēc procedūras ieteicams 24–48 stundas nelietot skābus vai krāsojošus produktus, kas var izraisīt zoba virsmas eroziju vai pārkrāsošanos (piemēram, citrusaugļi, ogas, skābi vai gāzēti dzērieni, kafija, melnā un zaļā tēja, bietes, burkāni).

Zobu krāsas izmaiņas ir ļoti individuālas, un tās nav iespējams paredzēt. Ja zobi ir gaiši, tad izmaiņas var būt 1–3 toņu ietvaros, bet, ja ir tumšāki zobi, tad tie var kļūt pat 6–8 toņus gaišāki! Procedūru ieteicams atkārtot reizi gadā vai reizi 2 gados, jo ar laiku zobi paliek tumšāki uztura dēļ.

Pacienti, kas ir balinājuši zobus mūsu klīnikā, apgalvo, ka tas uzlabo viņu pašsajūtu, cilvēki jūtas drošāki un biežāk smaida publiskās vietās. Viņi noteikti iesaka procedūru arī citiem.

Labākam Philips Zoom rezultātam arī pēc zobu balināšanas līdz pat 2 nedēļām jāveic mājas balināšana ar kapēm.

Dziļā fluorizēšana

Dziļā fluorizēšana

Sastāvdaļas: “Tiefenfluorid”:

Fluorēšanas preparāts satur magnija heksafluorsilikātu, vara heksafluorsilikātu, nātrija fluorīdu (stabilizators) un destilētu ūdeni;
Šķidrums otrējai tušēšanai satur calciumhydroxi-hochdispersu, metilcelulozi un destilētu ūdeni;
“Tiefenfluorid junior” papildus satur ksilītu, sukralozi un dabīgu zemeņu aromātu.

Tiefenfluorid
Preparāta lietošanas indikācijas:

  • Vietējai fluorizēšanai;

  • Zobu kakliņu jutības samazināšanai;

  • Fisūru mineralizācijai;

  • Kariesa profilaksei;

  • Pēc brekešu un citu ortodontisko aparatūru noņemšanas, emaljas atjaunošanai;

 

Procedūras gaita:

  • Zobi tiek notīrīti, nopulēti un nosausināti. Tiek uzklāts pirmais- fluorizēšanas preparāts. Tam secīgi seko otrs preparāts. Pēc tam mute kārtīgi jāizskalo. Ēst un dzert var uzreiz pēc procedūras veikšanas.


Zoba kakliņu jutības samazināšana:

  • Apstrāde ar Tiefenfluorid jāatkārto 1-2 reizes ik pēc 8-14 dienām, un uzturošā terapija jāveic 1-2 reizes gadā.


Fisūru mineralizācija:

  • Apstrāde ar Tiefenfluorid jāatkārto 2 reizes ik pēc 8-14 dienām, un uzturošā terapija jāveic 1-2 reizes gadā.


Kariesa profilaksei:

  • Procedūra jāatkārto vismaz reizi gadā un pacientiem ar breketēm un citām fiksētām ortodontiskajām aparatūrām vismaz 2x gadā.

 

Ar dziļo fluorizššanu atšķirībā no parastās fluorizēšanas saprot submikroskopisko kristāliņu CaF2 veidošanos atmiekšķētas zobu emaljas vai cietās zoba substances porās. CaF2 sastāv no daļiņām, kuru diametrs ir tikai 50 A. Tie veidojas kopā ar magnija fluorīda kristāliņiem un silīcijskābes preparāta pēc abu preparātu uzklāšanas uz zoba emaljas vai cementa daļas.

 

Atšķirībā no salīdzinoši lielajiem CaF2 kristāliem, kas parastas fluorizēšanas rezultātā veidojas un pieliek uz emaljas virsmas (piem. lietojot NaF), CaF2 kristāliņi veidojas pat 7mikronu dziļumā. Šie kristāli rada optimālu vidi fluora joniem, kas savienojoties ar siekalās esošajām minerālvielām nodrošina spēcīgu un ilglaicīgu remineralizāciju.

 

Pirmā palīdzība gadījumā, ja līdzeklis norīts:

Dzert daudz ūdens vai piena.


Šo medicīnas līdzekli drīkst lietot grūtnieces un sievietes laktācijas periodā, un bērni līdz 6 gadu vecumam tikai ar ārsta norādījumu.

Zobu balto plankumu maskēšana

Zobu balto plankumu maskēšana ar ICON sistēmu.
Ārstēšana ar ICON sistēmu sniedz:

  • Lieliskus estētiskus rezultātus uz priekšzobu gludajām virsmām;

  • Spēj uzlabot zobu estētiku agrīnu emaljas kariozu defektu gadījumos;

  • Maz invazīva tehnoloģija, procedūra nav sāpīga un nav nepieciešama zoba urbšana;

  • Estētiskas izmaiņas vienas vizītes laikā;

  • Lielisks veids kā uzlabot zobu estētiku:

  • Gan bērniem, gan pieaugušajiem pacientiem;

  • Gadījumos, kad zobs jau šķīlies ar izmaiņām emaljas tonī (hipomineralizācijas plankumiem);

  • Pēc ortodontiskās ārstēšanas gadījumos, ja sliktas higiēnas dēļ uz zobiem parādījušies “baltie demineralizācijas defekti”;

  • Zobu fluorozes plankumu gadījumā (ja agrīni tiek lietota pārmērīga fluora deva);

Pirms un pēc

Ārstēšana ar ICON sistēmu sniedz:
Karioza defekta sākuma stadijā, baktēriju radītās skābes veic emaljas demineralizāciju.
Pēc zobu terapijas ar ICON sistēmu, poru sistēma tiek noslēgta, ierobežojot kariozo defektu attīstību.
Gaisam un ūdenim zoba emaljas skartajā virsmā ir zemāks laušanas koeficients nekā veselos zobu audos. Tas rada neestētiskas krāsas izmaiņas. ICON sistēma kompensē šo nepatīkamo starpību un pietuvina baltā plankuma skarto zoba virsmas ārējo izskatu veselās emaljas izskatam. Rezultātā emalja kļūst estētiskāka, stiprāka un 

Zobārstniecība Klīnika Zinta
Zobārstniecība Klīnika Zinta
Estētiskās proc
Fluorizēšana
ICON

VENTSPILS FILIĀLE

+371 29 456 701 | Lielā Dzirnavu iela 18

VENTSPILS FILIĀLE

+371 67106636 | Lielā iela 16

PĀRVENTAS FILIĀLE

+371 63 663 012 | Talsu iela 31

bottom of page